Känd ja käbid tantsib Juuru rahvariietes.

Meestel on tumesinised vatid ja püksid ning must kaabu.

Naistel – neidudel sinise põhja peal triibuseelik ja lillekirjaga käised. Peakatetena kannavad neiud pärgasid ja naised vastavalt olukorrale kas punast pottmütsi või siis valget tanu. Valged tanud said rühmale  tehtud alles 2012/13  hooajal . Tanud on õmmeldud rühma enda naiste abiga ning Silja Nõu ( Eesti Käsitöö Maja)  ja Reet Piiri ( Eesti Rahva Muuseum ) näpunäidete ja õpetuste järgi. Veidi infot meie peakatete kohta Reet Piirilt Eesti Rahva Muuseumist:

…Teatavasti võeti Harjumaal uusi moode kiiresti omaks ja üks moekas rõivaese 19. sajandil oli pottmüts. 19. sajandil olid tanud kui moest läinud esemed praktiliselt kadunud, seetõttu oli võimalus Harjumaalt tanusid muuseumisse saada imeväike. Aga tõesti, õnneks üks on Juuru kihelkonnast tõesti olemas.

See on valge linase tikandi ja litritega kaunistatud. Valmistatud on see: Juuru khk Kuimetsa v Tamse k Karttoru talus. Kui see 1920 muuseumisse jõudis, öeldi koha peal vanuseks 150 aastat. Saadud on tanu Kuimetsa vallast Vaobere külast Vainu talust Ann Veetammelt…

… lehekülg on täiendamisel , aga  seniks abiks selline lehekülg:

http://www.rahvaroivad.folkart.ee/